Zsírégetés – tabletták, csodagépek és edzésmódszerek nélkül
slimexpo
Címkék: elhízás fogyókúra diéta
Pusztán evés…
„Amit eszel, azzá leszel” szól az örök érvényű Hippokratészi gondolat, s talán soha nem volt ennyire aktuális mint napjainkban.
Ha mélyére nézünk ennek az állításnak – no meg a történelemnek, láthatjuk, hogy a XX. század közepétől a fogyasztói társadalom kialakulásával, illetve az élelmiszeripar robbanásszerű fejlődésével egyidejűleg gyökeresen változtak meg a civilizált társadalmak táplálkozási szokásai. Holott az ember, mint biológiai lény ugyanaz maradt. Az anyagcsere ugyanúgy működik mint több száz, több ezer évvel ezelőtt: anabolikus és katabolikus hormon szabályozás alapján, ezen belül két fontos hormon játszik közre a hízás-fogyás tekintetében, ez pedig az inzulin és a glukagon. Nagyon leegyszerűsítve: a magas inzulin szint hatására éhesek leszünk és többet eszünk, a glukagon hatására kevesebbet eszünk és fogyunk.
Aktivizáld a glukagont!
Az inzulin azért fontos, mert szabályozza a szervezet vércukor szintjét, eljuttatja a sejtek működéséhez szükséges mennyiséget, illetve feltölti az izmokban és májban lévő raktárakat. A szervezet működéséhez szükségtelen többlet mennyiséget pedig zsírokká alakítja melyet a testünk elraktároz – ez vezet idővel zsírpárnák megjelenéséhez. Ezzel szemben a glukagon zsírt éget el és előállítja a szervezet működéséhez szükséges cukrot.
Hogyan működik?
Azt már mindenki fejből tudja, ha fogyókúrázni akar, akkor ne fogyasszon szénhidrátot. Hanem akkor mit? Fentebb olvashattuk az anyagcsere szabályozásban jelentős szerepet játszó két hormon működését. Mivel a fehérjék glukagont aktivizálnak ezért a válasz egyértelmű: fehérjéket az asztalra!
A fehérjék hatására ugyanis a glukagon mozgósítja önmagát, a szénhidrát bevitel redukálásának hatására a májból és az izmokból ürül a szénhidrát készlet és kezdődik a zsírégetés.
Szénhidrátot ne!
Fogyasszunk továbbá rostokban gazdag ételeket, különböző zöldségeket, párolva vagy nyersen, alacsonyabb cukortartalmú gyümölcsöket, a szénhidrát bevitelt pedig csökkentsük minimálisra. Fő probléma napjainkba a táplálék bevitellel, hogy az alapélelmiszerek nagy része szénhidrát. Mik ezek? A különböző pékáruk, tészták a chipsek azaz sültburgonya, a finomított lisztekből készült pizzatészták és hamburgerek – amelyeket rohanó hétköznapokon idő hiányában a gyorséttermekben bekapkodunk.
A megoldás tehát változtatni táplálkozási szokásainkon, és nem mellesleg beiktatni némi mozgást – akár aktív séta formájában.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
2010.12.14. 09:13:30
PointeDuLac (törölt) 2010.12.14. 09:55:24
Lehet nyafogni,h így Norbi,meg úgy Norbi,meg bunkó meg gazdag meg stb,de nekem csak egy dolog számít: hogy a módszerével néhány héten belül 3 cm-t fogytam. Szerintem ez elég jó,úgy h a csokin-tésztán-kenyeren kívül mindent megettem,még a zsírszalonnát is.
Tehát amiről a poszt szól,az igaz,egyetérek vele.
Kynsí (törölt) 2010.12.14. 09:57:34
AkarkiJ 2010.12.14. 10:05:30
Stupidella 2010.12.14. 10:23:58
pannonfunk 2010.12.14. 10:33:51
Az intenzívebb fogyókúrák után tényleg könnyebben visszajönnek a kilók, de erre nem az az adekvát válasz, hogy akkor ne fogyjunk intenzíven, hanem egyszerűen a következő: Ha intenzív fogyással kezded a fogyókúrát, akkor a fogyókúra nem addig tart, ameddig eléred a normális testsúlyt, hanem addig, ameddig a normális testsúlyodat heteken, vagy akár hónapokon keresztül meg tudod tartani. Tehát a normális testsúly elérése után jön az, hogy szépen veszi vissza az ember a szénhidrát tartalmú ételeket, mondjuk nem a csokoládét meg a süteményeket, hanem a krumplit, rizst, müzlit. És ezekből annyit, hogy a testsúlyod se ne csökkenjen, se ne növekedjen. ami nem biztos, hogy könnyű, de ha már elérted a testsúlyodat, akkor legalább a lelki erő erősítéséhez ott a tény, hogy már a testsúlyodnál vagy, csak meg kell tartani.
Az Atkins féle diéta radikális eltúlzása az egészséges diétának, egyszer olvastam egy Atkins könyvet, még a nyers paradicsom cukortartalmát is számolgatta, teljesen beteges, gyakorlatilag alig ehetsz zöldséget és gyümölcsöt a diéta során, ami teljességgel egészségtelen. Ugyanakkor senki nem fog fogyni, ha szénhidrátbevitelt nem csökkenti. És inkább azt, mint a fehérjebevitelt, mert fehérjékre (és a benne levő eszenciális aminosavakra) szüksége van a szervezetünknek, ugyanúgy, mint az ásványi anyagokra és a vitaminokra. Tehát az is egy egészségtelen diéta, hogy egyed ugyanazt, mint eddig, csak mindenből kevesebbet. Az egészséges diétához legjobban a szénhidrátok arányát kell csökkenteni, valamennyire a zsírok arányát, és fehérjéből gyakorlatilag ugyanannyit kell enni, mint ha nem diétáznánk.
PointeDuLac (törölt) 2010.12.14. 10:51:17
krüger 2010.12.14. 11:01:28
krüger 2010.12.14. 11:03:31
Kynsí (törölt) 2010.12.14. 11:09:00
Az agy nem csak az éhségérzetért felelős tudtommal, és nem véletlenül kell neki a szénhidrát elmegy takarékon is de ha drasztikusan csökken a szénhidrát hosszabb távon ott problémák lesznek.
heti fél egy kiló fogyás az amit egészségesnek mondanak(extrém elhizást kivéve). ami ennél gyorsabb az olyan streszt jelent a szervezetnek amit nem tud rendesen kompenzálni.
Másrészről nem igaz, hogy a szénhidrát bevitelt csökkentése nélkül nem lehet fogyni, persze aki a fehérjéből bevitt kaloriát csökkenti az magával csesz ki. Ha többet mozog valaki azzal is fogyni fog ha ésszel csinálja ,kardió(nem csak a fogyás miatt fontos, egészséges szív és érrendszer stb.) HIIT, súlyzós edzés. Ki kéne számolgatni mindenkinek a BMR, és TDEE értékeit és ugy belőni a az étrendjét, hogy ez alapján heti fél-1 kilót fogyjon és idővel utána igazítani ezeket az értékeket ha valaki tovább akar fogyni. Sokféleképpen lehet fogyni de ha valaki "rosszul" csinálja könnyen többet árt magának mint amennyit használ vele főleg ha nem túl nagy súlyt akar leadni.
pannonfunk 2010.12.14. 12:09:11
Mint ahogy sehol nem láttam még érdemi klinikai vizsgálatok dokumentációját arról, hogy a heti másfél kiló fogyás egészségtelen lett volna. Koplalással (teljes kalóriamegvonás, azaz csak víz+vitamin+ásványi anyagok bevitele, semmi étkezés) sport nélkül napi fél kilót fogy az ember, ha sportol is még mellé, akkor még többet. Na, valószínüleg az az egészségtelen, és az heti minimum 3.5 kiló, sportolás nélkül, sportolással mg több. Ahhoz képest a heti másfél kiló, amit nem csak diétával, hanem intenzív sportolással érsz el, az lényegesen kevesebb fogyás a teljes koplaláshoz képest, ugyanakkor még nem láttam klinikai vizsgálatok dokumentumait, hogy egészségtelen lenne, viszont elég elterjedt legenda, hogy az már egészségtelen.
Így aztán mindenki kipróbálja a heti fél kiló fogyást, annak kudarca után az észnélküli koplalást, amivel elér valamennyi eredményt, aztán a jojó hatás után több lesz, mint előtte.
A Leander-tölgyi M-Bear 2010.12.14. 12:17:52
ennyi! viszont ebben nincs biznisz, ehhez változtatni kell az életmódon, stb.
ha viszel be kalóriát, amit nem égetsz el, az lerakódik.
heti 7 óra sport mellett mindennap iszok szeszt, hurka, csoki, kolbász, energiaital, szalonna az étrendem. nem vagyok elhízva, jó a koleszterinem, gyerekeim vannak, komoly munkám, szóval nem vagyok sportbuzi sem.
és ez NEM genetika, ez elhatározás, nem tudom mi a glukagon, nem is érdekel, de hogy kevesebb köze van a zsírégetéshez, mint a testmozgásnak, az tuti.
A Leander-tölgyi M-Bear 2010.12.14. 12:21:20
gratula. fogyni kilóra szoktak, nem centire, legalábbis én leginkább olyan mérlegeket láttam.
nyugodtan zabálhatnál szénhidrátot is, ha el bírnád égetni.
de Norbi helyében én is az update kajára esküdnék, mert abban van a pénz, nem az aerobic-dvd-ben.
a diéta a beteg embereknek való, ergo aki diétázik az beteg. nem bír mozogni vagy mittudomén.
2010.12.14. 14:30:23
Más: Akvinói Szent Tamás teológus volt, így ő egész nap elmélkedett. De mutass egy kövér (ne pocakosat, kövéret) parasztot, aki az egész napi gályázás mellett is duci :)
krüger 2010.12.14. 16:39:29
Szóval a helyzet az, hogy a magyar paraszt még a 20. század közepe táján is alultáplált volt. Mennyiségileg éhezett. Ezt számos vizsgálat kalóriára pontosan kimutatta a harmincas években. Húst alig-alig ettek, a fő táplálék a fekete kenyér volt, meg krumpli, hagyma, bab, lencse, cibereleves, lebbencs. Ehhez hozzájött a mérhetetlen alkoholizmus - nagyon sok vidéken akinek volt pénze, az inkább italra költötte. A 19. sz. végén pl. a Felső-Tiszavidéken az átlagos fogyasztás heti három liter pálinka volt - fejenként. Bár az alkoholban is van kalória, az idült alkoholisták - és napi 3 liter mellett ki nem az - soványak szoktak lenni.
Szóval fenntartom, hogy nincs olyan, hogy "én annyit ehetek amennyit csak akarok, mert úgyis lemozgom". Illetve rövid ideig, fiatal korban még talán lehet, de tartósan semmiképpen.
Mondjuk pl. 2 óra komoly testmozgás elhasznál talán úgy 1000 kalóriát, miközben egy Big Mac menü kólával legalább 1500 kalória. És az 500 kalória különbözet nem fog csak úgy eltűnni...
krüger 2010.12.14. 16:42:51
pannonfunk 2010.12.14. 18:19:42
Edmond Dantés 2010.12.14. 21:26:13
en.wikipedia.org/wiki/Liraglutide